Bericht van Randi (directeur)

9 april 2020

Beste ouders en verzorgers,

Inmiddels zitten we al in de vierde week dat de school gesloten is en we missen jullie en jullie kinderen elke dag steeds meer. We weten soms zelfs even niet meer welke dag van de week het is, zo gek lopen de dagen in elkaar over. Waarschijnlijk ook herkenbaar voor jullie.

In de school lijkt het stil en rustig, maar achter de schermen is het verre van rustig. Iedereen is nog steeds enorm hard aan het werk. Sterker nog, we krijgen het steeds drukker. Omdat we de kinderen graag ook persoonlijk even willen spreken bijvoorbeeld, of even een extra instructie willen geven via Google Meet. Of omdat we een online nascholing volgen. Omdat we steeds handiger worden met beeldbellen hebben we ook steeds meer online overleg met elkaar, met kinderen, met instanties, met andere scholen, met netwerken binnen Plateau etc.

 

Ook als team hebben we elkaar bijna vier weken geleden voor het laatst gezien, dat is een heel raar idee als je zo nauw met elkaar wil samenwerken als we nu doen. Want die samenwerking, die synergie van gewoonte 6, die is er gelukkig nog steeds. We doen heel veel via onze teamapp en (beeld)bellen veel om alles zo goed mogelijk af te stemmen. Bijna alle collega's werken vanuit huis, daar lopen we tegen dezelfde zaken aan als jullie. Dat de wifi niet toereikend blijkt om zelf te kunnen thuiswerken als je kinderen hebt die online les krijgen bijvoorbeeld. Of dat je een instructie voor je klas aan het maken bent en dat je peuter dan op dat moment nét bedenkt dat hij geen zin heeft in een middagslaapje. Of dat je kinderen niet verder kunnen met hun werk, omdat de server van de onderwijsuitgever eruit ligt wegens overbelasting, terwijl jij net aan het bellen bent. Of dat de thuiswerkopdrachten van je kinderen nét later binnenkomen dan gehoopt en jij aan of naar het werk moet. Dat dus. We weten het en voelen met jullie mee. 

 

Ondertussen zijn er ook kinderen die soms naar school komen voor noodopvang omdat hun ouders in een cruciaal beroep werken en ze echt geen andere opvang kunnen regelen. Onze leerkrachten en onze pedagogisch medewerkers vangen deze kinderen met liefde op, maar leerkrachten staan tegelijkertijd voor de uitdaging dat de kinderen op school aan het werk gezet moeten worden, maar óók de leerlingen die thuis werken hebben aandacht van diezelfde leerkracht nodig. Ze moeten dan soms echt even als een 'duizendpoot' op twee plaatsen tegelijk zijn.

 

Verder krijgen we dagelijks allerlei suggesties van methodemakers, bedrijven en instellingen om het thuiswerken 'makkelijker' te maken, maar soms worden we even overspoeld door alle input daarvan. We schakelen dan even terug naar gewoonte 3, belangrijke zaken eerst. En het belangrijkste zijn jullie kinderen, onze leerlingen.

 

Rik en ik hebben de directietaken verdeeld momenteel. Rik is enorm handig op ICT-gebied en coördineert daarom vooral vanuit zijn rol als directeur in opleiding/leerkracht het thuiswerkgebeuren binnen onze school.

 

Ik ben momenteel heel veel bovenschools aan het werk voor alle scholen van Plateau, om bijvoorbeeld te zorgen dat alle Plateauscholen een vergelijkbaar beleid en aanpak hebben in deze crisisperiode. Dat is een hele grote klus, vandaar dat het soms misschien lijkt alsof ik een beetje onzichtbaar ben maar ik ben er zeker wel. Ik ben zeer regelmatig op school te vinden, ook om de leerkrachten, pedagogisch medewerkers en kinderen die er dan zijn even te spreken. Er zijn in deze tijd dagelijks meer dingen te regelen dan er uren in een dag zitten. Dat neemt niet weg dat jullie altijd even contact met mij op mogen nemen. In eerste instantie is de leerkracht jullie contactpersoon voor vragen over jullie kind of de leerstof, maar heb je andere vragen mail me dan gerust even. Bellen is vanwege de vele overleggen wat lastiger, maar laat dan even een terugbelverzoek achter en ik reageer zo snel mogelijk.

 

Morgen hebben de kinderen een vrije dag omdat wij een studiedag gepland hadden staan. Die studiedag gaat nog steeds door, maar we gaan dat online doen. We moeten nu al heel veel afspraken maken over volgend schooljaar en we gaan ook het thuiswerken voor de kinderen bespreken met elkaar, zodat we het aanbod voor jullie kinderen nog beter kunnen maken de komende tijd.

 

Ik wens jullie allemaal alvast een heel fijn lang weekend met elkaar toe. Houd de zaag scherp!

 

Met vriendelijke groeten,

Randi van Beekum

Deze website maakt gebruik van cookies. Wij gebruiken cookies om het gebruik van de website zo optimaal mogelijk te laten verlopen. Door op ‘Akkoord’ te klikken of door te gaan met gebruik van de website ga je akkoord met het gebruik van deze cookies.


Of klik hier voor meer informatie.